Kategorie

Taśmy LED 12V

Elastyczne taśmy LED to najekonomiczniejszy i najprostszy sposób na wykonanie oświetlenia iluminacyjnego. Używa się ich do podświetlenia elementów architektonicznych jak gzymsy, wnęki, schody, urządzeń AGD, gablot i witryn sklepowych czy mebli wolnostojących i zabudowanych. 12-woltowe taśmy LED są wyposażone w obustronnie klejącą taśmę 3M. Można je ciąć w zależności od typu, co 3 lub 5cm, ich montaż jest banalnie prosty. Ze względu na miejsce zastosowania rozróżniamy w naszej ofercie taśmy o różnym stopniu szczelności (odporności na wodę oraz pyły), od IP20, przez IP65 do IP68. W ofercie paski LED LUMENMAX, charakteryzujące się wielowarstwowym podkładem PCB, diodami LED SMD 3528, 5050, 5630 o wysokiej skuteczności świetlnej i doskonałej powtarzalności barw. Nasza oferta na paski LED od ARCONA LIGHTING to kompromis pomiędzy najniższą na rynku ceną, a wysoką jakością cechująca się długą żywotnością i dobrą powtarzalnością.
Proponowane taśmy LED ze względu na emitowany kolor światła dzielimy na białe zimne, białe neutralne, białe ciepłe, oraz wielokolorowe ( RGB ), do których to zakupić można sterowniki pozwalające na osiągnięcie ciekawych efektów świetlnych i dynamiczną zmianę kolorów.
Przy instalacji taśm zaleca się stosowanie stabilizowanych napięciowo zasilaczy 12V DC ( więcej tutaj). W celu wydłużenia żywotności taśm LED SMD zaleca się ich instalację na powierzchniach dobrze przewodzących ciepło. Najlepszym rozwiązaniem jest ich montaż w aluminiowych profilach LED. Przy instalacji odcinków dłuższych niż 10m, należy zasilić odcinek obustronnie, lub zastosować wzmacniacz sygnału.
W podkategorii Złącza do taśm LED oferujemy praktyczne złączki do taśm LED SMD 12V oraz 24V, dzięki którym bez potrzeby lutowania taśmę LED możemy połączyć w odcinki o dowolnej długości i podłączyć w dowolnej konfiguracji.

Copyright © ultra-elektro.pl