Taśmy LED 12 V i 24V

Elastyczne taśmy LED to najekonomiczniejszy i najprostszy sposób na wykonanie oświetlenia iluminacyjnego. Używa się ich do podświetlenia elementów architektonicznych jak gzymsy, wnęki, schody, urządzeń AGD, gablot i witryn sklepowych czy mebli wolnostojących i wbudowanych. A czym je zasilać? Najbardziej popularnymi rodzajami zasilaczy są te o mocy 12 V i 24 V. Jeśli zarówno taśma LED, jak i zasilacz zostaną prawidłowo zainstalowane, wówczas możemy liczyć na bezawaryjne oświetlenie przez długie lata.

12-woltowe taśmy LED są wyposażone w obustronnie klejącą taśmę 3M. Można je ciąć w zależności od typu, co 3 lub 5 cm, ich montaż jest banalnie prosty. Ze względu na miejsce zastosowania rozróżniamy w naszej ofercie taśmy LED do samochodu o różnym stopniu szczelności (odporności na wodę oraz pyły), od IP20, przez IP65 do IP68. W ofercie samochodowe paski LED LUMENMAX, charakteryzujące się wielowarstwowym podkładem PCB, diodami LED SMD 3528, 5050, 5630 o wysokiej skuteczności świetlnej i doskonałej powtarzalności barw oraz tasmy LED COB charakteryzujące się bez dot'owym efektem linii świetlnej. Nasza oferta na paski LED od ARCONA LIGHTING, które wyróżnia wyjątkowo niski pobór prądu, to kompromis pomiędzy najniższą na rynku ceną a wysoką jakością cechują się długą żywotnością i dobrą powtarzalnością.

Proponowane taśmy LED 12 V i 24 V ze względu na emitowany kolor światła dzielimy na białe zimne, białe neutralne, białe ciepłe, oraz wielokolorowe (RGB), do których to zakupić można sterowniki pozwalające na osiągnięcie ciekawych efektów świetlnych i dynamiczną zmianę kolorów.

Przy instalacji taśm zaleca się stosowanie stabilizowanych napięciowo zasilaczy 12 V DC. W celu wydłużenia żywotności taśm LED SMD oraz LED COB zaleca się ich instalację na powierzchniach dobrze przewodzących ciepło. Najlepszym rozwiązaniem jest ich montaż w aluminiowych profilach LED. Przy instalacji odcinków dłuższych niż 10m, należy zasilić odcinek obustronnie, lub zastosować wzmacniacz sygnału.

Elastyczne oświetlenie LED 24 V DC posiada wszelkie atuty popularnych taśm 12 woltowych. Ich przewagę nad nimi stanowi niższa temperatura pracy ze względu na mniejszą wartość natężenia prądu, związaną z wyższym napięciem. Taśma LED SMD 24 V DC jest w związku z tym jaśniejsza, a także bardziej odporna na wyższą temperaturę środowiska pracy (w porównaniu z taśmą LED 12 V o tych samych diodach LED).

W ofercie również moduły oświetlenia LED 12 V DC do podświetlania i iluminacji kasetonów reklamowych, pylonów, gablot i innych.

Taśmy LED 12 V i 24V Jest 27 produktów.

Podkategorie

 • Taśmy LED 3528

  Dostępne w naszym asortymencie taśmy LED SMD 3528 stanowią od kilku lat najpopularniejsze rozwiązanie wykorzystywane do podświetlania sufitów podwieszanych, podłóg, schodów czy mebli. Wewnątrz każdej oferowanej taśmy znajduje się wysokiej jakości dioda SMD 3528, która dzięki temu, że została wykonana w nowoczesnej technologii LED, gwarantuje nie tylko bardzo dobry stosunek mocy świetlnej do poboru energii, ale zapewnia też jednakową jakość świecenia przez lata.

  W ofercie posiadamy szeroki wybór taśm LED SMD 3528, które posiadają certyfikaty CE i RoHS, a dzięki temu, że wyposażono je w samoprzylepny pasek, są niezwykle proste w montażu. Nasz asortyment obejmuje produkty zabezpieczone powłoką silikonową, zapewniającą szczelność przed zachlapaniem, zanurzeniem w wodzie oraz dużym zapyleniem. Wyselekcjonowane diody SMD 3528 stanowią gwarancję równomiernego i jednolitego światła, bez zaciemnień oraz przebarwień.

 • Taśmy LED 5050

  W zależności od rodzaju tzw. paski LED są nowoczesnym elementem oświetlenia dekoracyjnego lub też zasadniczego. Wykonane są z elastycznej taśmy, na której osadzono diody SMD. W ich przypadku mamy do czynienia z technologią montażu powierzchniowego. Charakterystyczna dla taśm LED SMD jest ich zdecydowanie większa jasność w porównaniu do innych tego rodzaju produktów. Z pewnością jest to niezwykle praktyczny sposób oświetlenia opartego na diodach, a przy tym łatwy w montażu.

  Elastyczne taśmy LED SMD 5050 to obok SMD 3528 najpopularniejsze i sprawdzone produkty na oświetlenie i iluminacje. Strumień światła emitowany przez pojedynczą diodę LED SMD 5050 wynosi od 10lm do 20lm, co przy zastosowaniu taśmy o odpowiedniej długości dla danej przestrzeni zapewnia jasność wystarczającą do stworzenia oświetlenia głównego, bądź jako dodatkowego, wspierającego już istniejące. Dostępne w naszej ofercie taśmy LED SMD 5050 charakteryzują się różnorodnością temperatur barwy, zagęszczeniem diod oraz możliwością zastosowania również na zewnątrz pomieszczeń (wersja wodoodporna).

  Taśmy LED SMD 5050 świetnie nadają się do miejsc, gdzie zamontowanie innego oświetlenia jest w dużym stopniu utrudnione. Co ważne, to właśnie wspomniane zagęszczenie diod oraz temperatura barwy (ciepłe i zimne) przyczyniła się do ich popularności w przestrzeniach mieszkalnych. Efektywne i efektowne możliwości pasków z diodami powodują, że są już niezastąpione w domowych wnętrzach.

 • Taśmy LED RGB

  Obok taśm 3528, w ofercie naszego sklepu internetowego można znaleźć wysokiej klasy taśmy LED RGB SMD 5050, które doskonale sprawdzą się do samodzielnego tworzenia wielokolorowych iluminacji w domach, mieszkaniach, biurach i wielu różnego rodzaju wnętrzach użyteczności publicznej. Energooszczędna taśma RGB LED 5050 może być stosowana do podświetlania mebli, schodów, sufitów, podłóg itp.

  Każda znajdująca się w naszym asortymencie tasma RGB wykonana w technologii LED SMD została wyposażona w wysokiej klasy diody, gwarantujące jednolite i równomierne światło oraz samoprzylepny pasek na odwrocie, zapewniający prosty i szybki montaż. Nasza oferta obejmuje taśmy 5050 o stopniu ochrony IP20 oraz P65, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz niezwykle elastyczną budową, dzięki czemu ich kształt można bez trudu dostosować do miejsc, w których zostaną umieszczone.

 • Taśmy LED 5630

  Wykonane przy wykorzystaniu wysokiej jakości komponentów taśmy SMD LED 5630 Samsung dostępne w tej kategorii to produkty praktycznie o nieograniczonym zastosowaniu. W ich wnętrzu kryją się diody LED SMD 5630, które gwarantują jednolite, równomierne światło, bez kolorowych artefaktów i zaciemnień. Każda taśma zapewnia bardzo dobre parametry świetlne, a dzięki temu, że jest elastyczna, nie sprawia większych problemów w montażu.

  Nasza oferta obejmuje szeroki wybór taśm LED Samsung 5630, wśród których dostępne są produkty o klasie ochronności IP65. Różni je nie tylko moc, ale także różne temperatury barwy światła (barwa ciepła, zimna oraz neutralna). Wśród oferowanych produktów można znaleźć m.in. moduł 4 LED z diodami Samsung 5630, cechujący się bardzo długą żywotnością i ponadprzeciętną funkcjonalnością. Dzięki temu, że do produkcji każdej oferowanej taśmy została wykorzystana dioda SMD5630 renomowanej marki Samsung, rozwiązania te znajdują szerokie zastosowanie w oświetlaniu łazienek, kuchni, pokojów itp.

 • Złącza do taśm LED 12V i 24V

  Obok szerokiej gamy taśm LED, w asortymencie naszego sklepu internetowego znajdują się złączki LED RGB. Jeśli nie wiesz, jak łączyć taśmy LED, zwłaszcza gdy nie posiadasz lutownicy, wówczas tego typu akcesoria będą najlepszym rozwiązaniem. Złącza, gniazda oraz wtyki umożliwiają łączenie pasków LED w prosty i szybki sposób, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Laczenie tasm LED przy użyciu złączek pozwala uzyskać trwałe i funkcjonalne oświetlenie w domu, mieszkaniu czy biurze.

  Nasza oferta obejmuje wysokiej jakości złączki do taśm ledowych, które pozwalają połączyć taśmę LED w odcinki o pożądanej długości i podłączyć w dowolnej konfiguracji. Każda złączka stanowi łącznik pasujący do taśm LED RGB z diodami SMD 5050 czy 3528, które są dostępne w naszym sklepie. Oferowane przez nas akcesoria umożliwiają łączenie taśmy LED RGB na tzw. zatrzask, bez potrzeby lutowania.

 • Taśmy LED COB

  Taśmy LED COB to najnowsze rozwiązanie dotyczące elastycznych modułów LED. Są one wykonywane w technologii Bonding FLIP-CHIP. Technologia ta charakteryzuje się brakiem obudów-opakowań SMD chipów LED i bezpośrednim montażem chipów na ścieżce PCB. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskujemy efekt linii świetlnej, bez efektu punktów ( tzw. dot ). Są one również bardziej odporne na wyższa temperaturę pracy co skutkuje ich większą jasnością oraz szerszym kątem świecenia

Pokazuje 1 - 27 z 27 elementów

Nasze marki

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć