Taśmy LED 12 V i 24V

Elastyczne taśmy LED to najekonomiczniejszy i najprostszy sposób na wykonanie oświetlenia iluminacyjnego. Używa się ich do podświetlenia elementów architektonicznych jak gzymsy, wnęki, schody, urządzeń AGD, gablot i witryn sklepowych czy mebli wolnostojących i wbudowanych. 12-woltowe taśmy LED są wyposażone w obustronnie klejącą taśmę 3M. Można je ciąć w zależności od typu, co 3 lub 5 cm, ich montaż jest banalnie prosty. Ze względu na miejsce zastosowania rozróżniamy w naszej ofercie taśmy LED do samochodu o różnym stopniu szczelności (odporności na wodę oraz pyły), od IP20, przez IP65 do IP68. W ofercie paski LED LUMENMAX, charakteryzujące się wielowarstwowym podkładem PCB, diodami LED SMD 3528, 5050, 5630 o wysokiej skuteczności świetlnej i doskonałej powtarzalności barw. Nasza oferta na paski LED od ARCONA LIGHTING to kompromis pomiędzy najniższą na rynku ceną a wysoką jakością cechują się długą żywotnością i dobrą powtarzalnością.
Proponowane taśmy LED ze względu na emitowany kolor światła dzielimy na białe zimne, białe neutralne, białe ciepłe, oraz wielokolorowe (RGB), do których to zakupić można sterowniki pozwalające na osiągnięcie ciekawych efektów świetlnych i dynamiczną zmianę kolorów.
Przy instalacji taśm zaleca się stosowanie stabilizowanych napięciowo zasilaczy 12 V DC. W celu wydłużenia żywotności taśm LED SMD zaleca się ich instalację na powierzchniach dobrze przewodzących ciepło. Najlepszym rozwiązaniem jest ich montaż w aluminiowych profilach LED. Przy instalacji odcinków dłuższych niż 10m, należy zasilić odcinek obustronnie, lub zastosować wzmacniacz sygnału.

Elastyczne oświetlenie LED 24 V DC posiada wszelkie atuty popularnych taśm 12 woltowych. Ich przewagę nad nimi stanowi niższa temperatura pracy ze względu na mniejszą wartość natężenia prądu, związaną z wyższym napięciem. Taśma LED SMD 24 V DC jest w związku z tym jaśniejsza, a także bardziej odporna na wyższą temperaturę środowiska pracy (w porównaniu z taśmą LED 12 V o tych samych diodach LED).

W ofercie również moduły oświetlenia LED 12 V DC do podświetlania i iluminacji kasetonów reklamowych, pylonów, gablot i innych.

Taśmy LED 12 V i 24V Dostępnych 51 produktów.

Podkategorie

 • Taśmy LED 3528

  Taśma LED SMD 3528 to od lat najpopularniejsze rozwiązanie stosowane dla elastycznych modułów LED wykorzystywanych do iluminacji. Przeciętna moc diody LED 3528 wynosi 0.08W, w zależności od jakości i typu złącza uzyskać można z niej od 2.5 do 6.5 lumena. Kluczowym parametrem jest również jakość i typ podkładu elastycznego ze ścieżkami. Do rozwiązań profesjonalnych polecamy wielo-warstowe podkłady PCB, które zapewniają lepsze warunki termiczne dla diod SMD. Atutem naszych taśm LED SMD jest ich stabilność i wysoka powtarzalność przy niskiej cenie.

 • Taśmy LED 5050

  Elastyczne taśmy LED SMD 5050 to obok SMD 3528 najpopularniejszy i sprawdzony sposób na oświetlenie i iluminacje. Strumień światła emitowany prze pojedynczą diodę LED SMD wynosi od 10lm do 20lm.Z reguły stanowią one rozwiązanie zapewniające większą jasność od taśm LED SMD 3528 przez co mogą być stosowane jako element oświetlenia głównego lub dodatkowego. W naszym sklepie taśmy LED SMD 5050 dostępne są w różnej temperaturze barwowej, w różnej konfiguracji ilościowej (zagęszczeniu na taśmie LED) oraz w wersjach wodoodpornej i niewodoodpornej.

 • Taśmy LED RGB

  Taśmy LED SMD RGB to najtańsze rozwiązanie na wielokolorową iluminację LED. Nasze 12 lub 24-woltowe taśmy LED RGB opierają się na 3-złączowych diodach SMD 5050. Przy wykorzystaniu naszych  niedrogich sterowników LED użytkownik za pomocą pilota na podczerwień lub fale radiowe może zdalnie kontrolować wyświetlane kolory światła, w tym może uzyskać światło białe neutralne (4500-5000K) .

 • Taśmy LED 5630

  Taśmy LED SMD 5630 / 5730 charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami emitowanego światła  (CRI ) i wysoką jasnością - jedna dioda LED SMD 5630 zazwyczaj stosowana w taśmach LED emituje od 20lm do 30lm. W związku z powyższym, podobnie jak najmocniejsze taśmy LED SMD 5050 stosowane są one coraz częściej nie tylko na potrzeby iluminacji lecz coraz częściej również jako element oświetlenia głównego. W związku z dużą ilością wytwarzanego przez nie ciepła, ściśle zaleca się ich używanie w aluminiowych profilach LED.

 • Złącza do taśm LED 12V i 24V

  W kategorii 'Złącza do taśm LED' oferujemy praktyczne złączki do taśm LED SMD 12V oraz 24V, dzięki którym bez potrzeby lutowania taśmę LED możemy połączyć w odcinki o dowolnej długości i podłączyć w dowolnej konfiguracji.

Wyświetlono 1 - 51 z 51 produktów

Nasze marki