Taśmy LED 12 V i 24V

Elastyczne taśmy LED to najekonomiczniejszy i najprostszy sposób na wykonanie oświetlenia iluminacyjnego. Używa się ich do podświetlenia elementów architektonicznych jak gzymsy, wnęki, schody, urządzeń AGD, gablot i witryn sklepowych czy mebli wolnostojących i wbudowanych. A czym je zasilać? Najbardziej popularnymi rodzajami zasilaczy są te o mocy 12 V i 24 V. Jeśli zarówno taśma LED, jak i zasilacz zostaną prawidłowo zainstalowane, wówczas możemy liczyć na bezawaryjne oświetlenie przez długie lata.

12-woltowe taśmy LED są wyposażone w obustronnie klejącą taśmę 3M. Można je ciąć w zależności od typu, co 3 lub 5 cm, ich montaż jest banalnie prosty. Ze względu na miejsce zastosowania rozróżniamy w naszej ofercie taśmy LED do samochodu o różnym stopniu szczelności (odporności na wodę oraz pyły), od IP20, przez IP65 do IP68. W ofercie samochodowe paski LED LUMENMAX, charakteryzujące się wielowarstwowym podkładem PCB, diodami LED SMD 3528, 5050, 5630 o wysokiej skuteczności świetlnej i doskonałej powtarzalności barw oraz tasmy LED COB charakteryzujące się bez dot'owym efektem linii świetlnej. Nasza oferta na paski LED od ARCONA LIGHTING, które wyróżnia wyjątkowo niski pobór prądu, to kompromis pomiędzy najniższą na rynku ceną a wysoką jakością cechują się długą żywotnością i dobrą powtarzalnością.

Proponowane taśmy LED 12 V i 24 V ze względu na emitowany kolor światła dzielimy na białe zimne, białe neutralne, białe ciepłe, oraz wielokolorowe (RGB), do których to zakupić można sterowniki pozwalające na osiągnięcie ciekawych efektów świetlnych i dynamiczną zmianę kolorów.

Przy instalacji taśm zaleca się stosowanie stabilizowanych napięciowo zasilaczy 12 V DC. W celu wydłużenia żywotności taśm LED SMD oraz LED COB zaleca się ich instalację na powierzchniach dobrze przewodzących ciepło. Najlepszym rozwiązaniem jest ich montaż w aluminiowych profilach LED. Przy instalacji odcinków dłuższych niż 10m, należy zasilić odcinek obustronnie, lub zastosować wzmacniacz sygnału.

Elastyczne oświetlenie LED 24 V DC posiada wszelkie atuty popularnych taśm 12 woltowych. Ich przewagę nad nimi stanowi niższa temperatura pracy ze względu na mniejszą wartość natężenia prądu, związaną z wyższym napięciem. Taśma LED SMD 24 V DC jest w związku z tym jaśniejsza, a także bardziej odporna na wyższą temperaturę środowiska pracy (w porównaniu z taśmą LED 12 V o tych samych diodach LED).

W ofercie również moduły oświetlenia LED 12 V DC do podświetlania i iluminacji kasetonów reklamowych, pylonów, gablot i innych.