Żarówki LED MR16

Żarówkę MR16 (GU5.3) nazwać można „siostrą żarówki GU10”. Łączy ją z nią analogiczny kształt reflektora i najpopularniejsza średnica wynosząca ~50mm . W związku z tym, do dwóch wymienionych typów stosować można te same oprawy ( oczka ) sufitowe. Różnice polegają na innym rodzaju wtyku ( gniazda ), innej długości ( MR16 są z reguły krótsze ), oraz co najistotniejsze - inne źródło zasilania. Żarówki o trzonku MR16, w związku z nowelizacją przepisów, od wielu lat nie mogą być produkowane w standardzie 230V, są zatem zasilane prądem o napięciu 12V. Proponowane prze ULTRA-ELKETRO niskonapięciowe żarówki LED MR16 są szeroko stosowane głównie w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności ( ze względu na bezpieczeństwo przeciw porażeniowe ) jak np. łazienki. Popularnie stosuje się je również do oświetlenia każdego typu pomieszczeń, wystaw czy witryn sklepowych. Nasze MR16 oparte na diodach LED SMD lub LED Hi-Power, zaleca się zasilać ( podobnie jak taśmy LED ) zasilaczami 12V DC o stabilizowanym napięciu. Stanowczo odradzamy wykorzystywanie 12-woltowych zasilaczy halogenowych, które mogą doprowadzić do ich awarii.

Żarówki LED MR16 Dostępnych 8 produktów.

Podkategorie

  • SMD MR16

    Żarówki LED MR16  oparte na diodach LED SMD to popularne rozwiązanie na dzisiejszym rynku oświetleniowym. Występują one w standardzie zasilania 12V DC, żadziej 230V AC. Ich atutem jest wysoka skuteczność świetlna, niska cena, szeroki kąt świecenia i rezultacie efekt tzw. bezcieniowości. Nadają się doskonale do oświetlenia ogólnego, nie stosuje się ich jednak do iluminacji punktowej. W naszej ofercie żarówki opart na różnego rodzaju diodach SMD (5050, 3528, 5630, 5730, 2835, 3014) które charakteryzują się różną mocą oraz różną skutecznością świetlną (lm/W). Powszechnych błędem jest intuicyjne kojarzenie mocy diody LED z jej wielkością.

  • HI-POWER MR16

    Żarówki LED MR16 oparte na diodach HI-POWER to ciekawe rozwiązanie stosowane dla 12-woltowych źródeł światła LED. Diody Hi-Power to moduły jedno złączowe o mocy nominalnej przekraczającej 1W, w których stosuje się popularnie  soczewki formujące wiązkę światła.  Atutem lamp i żarówek LED Hi-Power jest ich długa żywotność oraz możliwość  stosowania w oświetleniu punktowym.

Wyświetlono 1 - 8 z 8 produktów

Nasze marki