Naświetlacze LED

Wbrew dość częstemu mniemaniu, naświetlacze ledowe to nie tradycyjne, zwykłe halogeny, lecz ich znacznie doskonalsza alternatywa. Z tego też względu funkcjonujące dość powszechnie takie nazwy jak halopaki LED czy halogeny LED są określeniami błędnymi i mylącymi. Pamiętajmy, że LED i halogen to zupełnie inny typ oświetlania. Nowoczesny naświetlacz ledowy ma znacznie mniejsze zużycie energii oraz kilkakrotnie dłuższą żywotność niż zwykły halogen. Przy znacznie większej skuteczności oświetlenia lampa ledowa ma średnio 5-krotnie mniejszy pobór energii elektrycznej niż lampa halogenowa.

W miejscu tym prezentujemy bardzo bogatą ofertę naświetlaczy ledowych, doskonale oświetlających wielkie, zewnętrzne powierzchnie. Najczęściej oświetla się przy ich użyciu place, parkingi, podjazdy, ogrody, banery, billboardy i boiska sportowe. Naświetlacze ledowe z powodzeniem mogą także służyć do oświetlania dużych pomieszczeń, takich jak garaże wielostanowiskowe, hale magazynowe, produkcyjne lub pawilony wystawiennicze. Wszystkie nasze zewnętrzne lampy ledowe charakteryzują się odpowiednią wodoodpornością i pyłoszczelnością.

Każda tego typu lampa jest standardowo wyposażona w zasilacz stało-prądowy oraz w ramię montażowe, umożliwiające bardzo łatwą instalację naświetlacza na ścianach, słupach, masztach, a nawet na drzewach. Pojedyncza lampa ledowa oświetla otoczenie w zakresie kątowym od 90° do 120°, co sprawia, że zaledwie trzy takie urządzenia, odpowiednio ustawione potrafią oświetlić pełnym blaskiem całą powierzchnię w zakresie pełnych 360°. Oferujemy naświetlacze LED o mocach: 10 W, 20 W, 30 W, 50 W, 100 W aż do 500 W o różnej barwie światła. Do wyboru są lampy emitujące światło białe ciepłe, neutralne lub zimne, a także lampy ze światłem wielobarwnym, sterowane pilotem na podczerwień lub fale radiowe. Oczywiście wszystkie nasze naświetlacze można zasilać prądem o napięciu 230 V.

Wszędzie tam na zewnątrz, gdzie nie ma potrzeby ciągłego oświetlania terenu, warto zastosować czujnik ruchu. Oświetlenie lamp zintegrowanych z takim czujnikiem aktywowane jest po przecięciu wiązki podczerwieni przez jakiś poruszający się obiekt. Podobnie użytecznym urządzeniem będzie czujnik zmierzchu, który automatycznie uruchamia zewnętrzny punkt świetlny, wtedy gdy robi się ciemno. Cena naświetlaczy z czujnikiem ruchu i zmierzchu nie jest dużo większa niż lamp bez tych urządzeń, dlatego w określonych okolicznościach warto zaopatrzyć się w tego typu oświetlenie.