Taśmy LED 5050

W zależności od rodzaju tzw. paski LED są nowoczesnym elementem oświetlenia dekoracyjnego lub też zasadniczego. Wykonane są z elastycznej taśmy, na której osadzono diody SMD. W ich przypadku mamy do czynienia z technologią montażu powierzchniowego. Charakterystyczna dla taśm LED SMD jest ich zdecydowanie większa jasność w porównaniu do innych tego rodzaju produktów. Z pewnością jest to niezwykle praktyczny sposób oświetlenia opartego na diodach, a przy tym łatwy w montażu.

Elastyczne taśmy LED SMD 5050 to obok SMD 3528 najpopularniejsze i sprawdzone produkty na oświetlenie i iluminacje. Strumień światła emitowany przez pojedynczą diodę LED SMD 5050 wynosi od 10lm do 20lm, co przy zastosowaniu taśmy o odpowiedniej długości dla danej przestrzeni zapewnia jasność wystarczającą do stworzenia oświetlenia głównego, bądź jako dodatkowego, wspierającego już istniejące. Dostępne w naszej ofercie taśmy LED SMD 5050 charakteryzują się różnorodnością temperatur barwy, zagęszczeniem diod oraz możliwością zastosowania również na zewnątrz pomieszczeń (wersja wodoodporna).

Taśmy LED SMD 5050 świetnie nadają się do miejsc, gdzie zamontowanie innego oświetlenia jest w dużym stopniu utrudnione. Co ważne, to właśnie wspomniane zagęszczenie diod oraz temperatura barwy (ciepłe i zimne) przyczyniła się do ich popularności w przestrzeniach mieszkalnych. Efektywne i efektowne możliwości pasków z diodami powodują, że są już niezastąpione w domowych wnętrzach.