Profile LED - ALU

Oferowane przez ULTRA-ELEKTRO aluminiowe profile LED stanowią najlepsze i wręcz nieodzowne rozwiązanie dotyczące instalacji elastycznych taśm LED SMD 12V DC oraz 24V DC. Nasze profile LED to nie tylko architektoniczne akcesoria o charakterze ozdobnym. Aluminium jest świetnym przewodnikiem cieplnym, dzięki czemu zamontowana listwa aluminiowa sprawi, że temperatura złączy LED pozostanie na odpowiednim poziomie i taśmy nie ulegną przegrzaniu i awarii. Bardzo częstym błędem dotyczącym montażu taśm LED jest ich instalacja na niewłaściwych powierzchniach o charakterze izolatora cieplnego, takich jak szkło, gips, czy materiały drewnopochodne.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo profile alu do taśm ledowych o różnym przekroju, kolorze i wymiarach, dostępne są również różne typy kloszy z tworzywa sztucznego, dzięki którym uzyskać można różny efekt emisji światła. Dostępne są klosze transparentne (przeźroczyste), mrożone (półprzeźroczyste) lub mleczne, dzięki którym zniwelować można tzw. efekt dot 'ów – rozproszyć punkty światła emitowane przez pojedyncze diody LED. Profil aluminiowy pod LED można zamówić w jednym z takich kolorów jak biały, czarny, surowy, mosiądz lub srebrny (anodowany). W ofercie naszego sklepu posiadamy nie tylko profile aluminiowe do taśm LED, ale także odpowiednie końcówki – zaślepki.

Ze względu na profil przekroju i zastosowanie, aluminiowe profile do taśmy LED dzielimy na: napowierzchniowe, wpuszczane (szerokie), oraz kątowe (narożne). Montujemy je za pomocą wkrętów do metalu, za pomocą dwustronnych taśm klejących lub klejów montażowych. Są one kompatybilne ze wszystkim dostępnymi w naszej ofercie taśmami LED o szerokości podkładu (PCB) do 10mm, niezależnie od zastosowanej diody LED. Pamiętać jednak należy, by nie stosować w nich taśm o zwiększonej wodoodporności ( IP65-IP68 ); zaleca się w nich stosowanie taśm niepokrytych silikonem, o poziomie szczelności IP20. Wewnętrzne i zewnętrzne profile LED popularnie stosuje się w meblach, glazurze, terakocie, we wszelkiego rodzajach gzymsach i elementach architektonicznych, oraz w niemal wszystkich innych miejscach, w których zaplanowano iluminację opartą na elastycznych taśmach LED SMD.