Opinie o Nas
Druk 3D

ULTRA-ELEKTRO specjalizuje się w dostarczaniu na rynek ręcznych drukarek 3D - Długopisów 3D. To urządzenie stanowiące absolutne novum w dziedzinie ręcznego tworzenia obiektów przestrzennych. Technologia ręcznego modelowania obiektów 3D z tworzyw sztucznych wkracza do naszych domów dzięki najprostszej formie drukarki 3D zwanej piórem 3D lub długopisem 3D.
To nieduże, sprytne urządzenie pozwala rozwijać wyobraźnię, kształcić precyzję manualną, rozwijać kreatywność. Uczy cierpliwości, planowania i wyostrza zmysł przestrzenny!

Użytkownik ma do wyboru dwa rodzaje tworzywa drukującego (ABS oraz PLA) w najrozmaitszych kolorach. Istnieje kilka metod drukowania, w tym drukowanie na powierzchni płaskiej komponentów składających się finalnie na jeden trójwymiarowy obiekt. Można również drukować „w powietrzu” oparte o powierzchnie płaskie szybko zastygające konstrukcje 3D.

Różnice pomiędzy oferowanymi przez nas modelami długopisów 3D polegają między innymi na średnicy dyszy drukującej (różnica w grubości i precyzji wydruku), typie mechanizmu podającego (i wynikającej z niego różnicy w regulacji prędkości drukowania), oraz występowaniem wyświetlacza, pozwalającego dokładniej kontrolować pracę urządzenia. 

Wydrukowane obiekty charakteryzują się wysoką trwałością, długopisu 3D można używać do tworzenia ozdób, zabawek, modeli, a także używać go można do sklejania pękniętych części z tworzywa sztucznego kiedy zawiódł klej (tworzywa PLA oraz ABS wymagają odpowiednio dobranych wieloskładnikowych klejów).

Różnice w charakterystyce tworzyw drukujących (filamentu) przedstawiają się następująco:

ABS : wyższa temperatura topnienia (~230°C), większa wytrzymałość zastygniętego tworzywa 

PLA : niższa temperatura topnienia (~190°C), praktycznie bezwonny w czasie pracy z urządzeniem, mniejsza wytrzymałość na zginanie zastygniętego tworzywa.

Urządzenie jest wspaniałą zabawką dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W krajach zachodnioeuropejskich ręczne drukarki 3D używane są w szkołach na zajęciach z przedmiotów o charakterze technicznym i artystycznym, modelarniach, klubach hobbystycznych, są również z powodzeniem wykorzystywane podczas zajęć o charakterze animacyjnym.

Druk 3D Dostępnych 6 produktów.

Podkategorie

  • Długopisy 3D

    W obecnej stałej ofercie ULTRA-ELEKTRO znajdują się dwa modele długopisów 3D: V3 oraz V4. Jako jedyni w kraju prowadzimy serwis tych urządzeń dając klientom ciągłą radość z zabawy i satysfakcję z pracy z zakupionych u nas Długopisów 3D. Oferujemy również wszystkie niezbędne części zamienne.

  • Filament - tworzywo drukujące

    W niniejszej kategorii zapraszamy do zakupu najwyższej jakości tworzywa drukowanego kompatybilnego z naszymi urządzeniami drukującymi. Oferowane polskiej produkcji tworzywo drukujące - tzw. filament zapewni bezpieczną i długą pracę urządzeń nie tylko z proponowanymi przez nas modelami, ale także z innymi drukarkami 3D dostępnymi na rynku.

Wyświetlono 1 - 6 z 6 produktów

Nasze marki