Blog - co nowego?

NAŚWIETLACZE LED - CO POWINIENEŚ O NICH WIEDZIEĆ PRZED ZAKUPEM – ULTRA ELEKTRO
721 wyświetlenia

Popularnie zwane naświetlaczami, oświetlaczami lub halopakami lampy z wkładami halogenowymi do zastosowania zewnętrznego przez lata służyły do oświetlania podjazdów, parkingów, placów budów i remontowanych pomieszczeń czy po prostu oświetlania terenów przydomowych.

NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY PRZEZ INWESTUJĄCYCH W OŚWIETLENIE LED – ULTRA ELEKTRO
66 wyświetlenia

Nastały czasy, w których przy instalacji czy modernizacji oświetlenia niedorzecznym jest inwestowanie w technologie minionej epoki - ceny oświetlenia LED w ostatnim czasie znacznie spadły i zaczynają się stabilizować. Większość ludzi planujących remont i "budujących się" decyduje się dziś już na oświetlenie LED. Dla tych, którzy zaufali technologii LED i planują zainwestować w energooszczędne rozwiązania oświetleniowe, mamy kilka ważnych porad.

RODZAJE DIOD LED WYKORZYSTYWANE W OŚWIETLENIU – ULTRA ELEKTRO
61 wyświetlenia

Na rynku dostępne są różne rodzaje diod LED. Różnią się one konstrukcją, a więc tym w jaki sposób kostka półprzewodnikowa (złącze półprzewodnikowe P-N) LED została w nich umieszczona. Znaną obecnie technologię LED opracował w roku 1962 Nick Holonyak, kiedy wynalazł diody DIP LED. Od tego czasu diody ledowe są coraz bardziej udoskonalane.

OPRAWY LED DO PODWIESZANEGO SUFITU G-K - CO WYBRAĆ ? – ULTRA ELEKTRO
75 wyświetlenia

Za sprawą opraw sufitowych LED można w odpowiedni sposób oświetlić pomieszczenie i wprowadzić do niego wyjątkowy klimat. Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór tego typu rozwiązań. Jaka oprawa LED wpuszczana w regipsowy sufit podwieszany będzie zatem najlepsza? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa. Warto więc przeanalizować dostępne możliwości.