Jak zadbać o oświetlenie w kuchni? – Ultra Elektro

Jak zadbać o oświetlenie w kuchni?

Kuchnia to dla wielu serce domu. Nie da się ukryć, że coś w tym powiedzeniu jest. W kuchni lubimy przesiadywać, rozmawiać, a pyszne posiłki nam tę czynność umilają. Warto zadbać, by nasza kuchnia była urządzona funkcjonalnie, tak by gotowanie w niej było czystą przyjemnością. Dobrze oświetlona kuchnia to coś, czego potrzebuje każdy z nas!

Oświetlenie ogólne

To oświetlenie podstawowe w kuchni, które włączamy, gdy do niej wchodzimy. Światło to powinno oświetlać większą część pomieszczenia. Do tego celu sprawdzą się znane i lubiane lampy sufitowe, oprawy halogenowe, czy plafon. Oświetlenie ogólne nie bez powodu nazwaliśmy tym podstawowym- musi ono znajdować się w kuchni, jednakże nie możemy pozwolić, by było jedynym źródłem światła.

Oświetlenie dodatkowe

W kuchni istnieje kilka miejsc, które wymagają dodatkowego oświetlenia. Możemy założyć, że będzie to blat, na którym przygotowujemy potrawy, a także zlew, w którym myjemy naczynia. Oświetlenie nad blatem pozwala nam na precyzję krojenia, szatkowania i przygotowywania potraw. W tej roli bardzo dobrze sprawdzi się oświetlenie ledowe, które nie tylko jest praktyczne i funkcjonalne, ale także energooszczędne. Nad zlewem dodatkowy punkt świetlny powinien znaleźć się z podobnych powodów. Zazwyczaj ten rodzaj oświetlenia z powodzeniem montuje się pod wiszącymi szafkami ściennymi. Może to być pojedyncze źródło światła, a także świetlówki liniowe.

Kuchnia jednak nie jedno ma imię i nie wszędzie będą pasowały takie same rozwiązania. Gdy mamy przestronną kuchnię z wysepką to należałoby zadbać o jej dobre oświetlenie- to w końcu na niej będziemy przygotowywać nasze potrawy. Często kuchnia połączona jest z jadalnią, dlatego też pojawia się tutaj kwestia odpowiednio oświetlonego stołu. Bardzo stylowym rozwiązaniem są wiszące lampy LED, które dają delikatne światło, które jest nastrojowe i nie oślepia osób siedzących przy stole.

Oświetlenie dekoracyjne

Nie dziwimy się uwielbieniu do prostych lampek halogenowych. Te umieszczone w szafie, czy kredensie bardzo ładnie wyeksponują to, co mamy w środku. To bardzo prosty zabieg, by pokazać naszą kolekcję porcelany, kryształów, czy oryginalnej zastawy.

Kuchnia dzięki odpowiedniemu oświetleniu będzie miejscem, w którym z przyjemnością będziemy przesiadywać i przygotowywać pyszne potrawy. Funkcjonalność, estetyka i dobre oświetlenie to coś, co umili nam życie.

Kategoria Oszczędzanie

Data publikacji 15/03/2017 11:30:00
Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Dodaj komentarz
Imię:*
E-mail:*
Wiadomość*
  Captcha
  Dodaj komentarz

Nasze marki