Jakie trendy w zimowym oświetleniu obowiązują w tym roku? – Ultra Elektro

Jakie trendy w zimowym oświetleniu obowiązują w tym roku?

Zima to czas, gdy na dworze potrafi być naprawdę nieprzyjemnie. Jednak zimowe spacery mogą mieć też sporo uroku, a to dzięki efektownym, świątecznym dekoracjom domów, które podziwiać można przez kilka tygodni. Jakie oświetlenie będzie modne w tym sezonie?

Zawsze efektowne kaskady

Sznury lampek spływające po dachach i elewacji zawsze prezentują się efektownie. Ledowe taśmy równie dobrze sprawdzają się we wnękach balkonowych. Na ogół liczą kilka metrów kwadratowych i są wyposażone w kilkaset świetlnych diod, które działają niezależnie od siebie. Różne elementy świetlne można łączyć ze sobą w jeden system dzięki hermetycznie izolowanym przedłużkom. Ciągi oświetleniowe mogą być w zasadzie nieskończenie długie.

Od jakiegoś czasu odchodzi się od kolorowych lampek. Najefektowniej prezentują się dekoracje utrzymane w jednolitej gamie kolorystycznej. Popularne są lampki ledowe w kolorze białym lub granatowym. To rozwiązanie idealne dla elewacji, które są utrzymane w odcieniach szarości czy bieli. W przypadku domów brązowych czy beżowych lepiej postawić na dekoracje czerwone czy złote.

Dekoracja ogrodu

Coraz częściej zimą ozdabia się również drzewka – iglaste i owocowe. Efektowne sznury ledowych kulek w tej sytuacji z powodzeniem mogą zastąpić klasyczne bombki. Świetnie prezentują się zawieszone również na żywopłotach. Także i w tym przypadku lepiej postawić na jeden dominujący kolor.

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się zewnętrzne ozdoby świetlne takie jak skręcony w kształt stożka wąż ledowy. Może być to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej choinki.

Ozdoby rodem z Wenecji

Co ciekawe, wśród tegorocznych dekoracji świątecznych nie brakuje karnawałowych masek czy pióropuszy. Zawsze dobrze prezentują się ozdoby wykonane ze szkła i ozdobione cekinami czy brokatem. Prawdziwym hitem są drzewka i wieńce na drzwi wejściowe z pawimi piórami.

W ogrodzie można postawić na choinki w intensywnych kolorach np. różu czy fioletu. Mogą być one naturalne lub sztuczne. Dodatkowo warto je ozdobić lampkami LED utrzymanymi w tej samej gamie kolorystycznej.

Ozdoby w stylu minimalistycznym

W okresie świątecznym najczęściej dekoruje się ganek. Wcale nie trzeba jednak stawiać w tym przypadku na przepych. Coś dla siebie znajdą bowiem również zwolennicy modnego stylu skandynawskiego. Lampki LED można zawiesić nad wejściem lub ustawić na schodach latarenki ze świeczkami. Zawsze dobrze prezentuje się również wieniec powieszony na drzwiach wejściowych. Powinien być wykonany z naturalnych materiałów – gałęzi iglaków, szyszek, wikliny, suszonych kwiatów i owoców. Niekiedy wieńce są bielone dla uzyskania lepszego efektu bądź spryskiwane sztucznym śniegiem. Dodatkowo można je ozdobić światełkami.

Ciekawą alternatywą dla klasycznego wieńca może być też ledowa gwiazda czy dzwonek. Takie ozdoby utrzymane są na ogół w kolorze złota i srebra.
Kategoria Poradnik

Data publikacji 04/12/2017 09:21:55
Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Dodaj komentarz
Imię:*
E-mail:*
Wiadomość*
  Captcha
  Dodaj komentarz

Nasze marki

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć