Lampy ze zintegrowanym źródłem światła LED – Ultra Elektro

Lampy ze zintegrowanym źródłem światła LED

Europejski rynek źródeł światła LED w roku 2014 zdaje się być już nasycony do cna. Oznacza to, że import i w efekcie podaż, są już większe niż chwilowa potrzeba rynku LED i popyt na LED. 

 

W marketach pojawiły się " tanie" źródła światła na trzonkach LED E27 / E14 / LED GU10 / LED MR16 od koncernów " trzęsących dzisiejszym światem ", co prawda w ograniczonym wyborze, lecz w dumpingowych cenach. Celem dumpingu jest eliminacja mniejszych producentów i  mikro-importerów LED. Masowa produkcja ruszyła; chcesz kupić taniej w hipermarkecie, ok - masz jednak bardzo ograniczony wybór, utrudnioną drogę reklamacyjną, oraz niestety brak profesjonalnego doradztwa przy zakupie....  

 

Żarówkę LED możesz również kupić w internecie, czy też w sklepie / hurtowni elektrycznej. Pomysł jest dobry tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wiesz co powinieneś kupić i wiesz od kogo kupić. 

 

Czy jednak zakup w markecie nowych lamp lub opraw oraz dodatkowo do nich źródeł światła LED ma zawsze sens, mając na względzie dzisiejsze ceny samych lamp i opraw? 

Oczywiście jeśli kierujemy się głównie wyglądem lampy i design'em, największy wybór mamy wśród lamp wyposażonych w typowe gniazda na wymienne źródła światła. Pozostaje kwestia doboru kompatybilnego źródła świtała LED tak aby uzyskać zadawalające walory użytkowe (jasność, kolor światła, kąt świecenia) oraz harmonię w wyglądzie lampy z "żarówką LED". 

 

Należy jednak szerokiem łukiem omijać inwestycje w lampy designerskie z niewymiennymi diodami LED. W przypadku zużycia się lub awarii diod LED, lampy takie stają się bezużyteczne. 

 

Jeśli nie szukamy lamp wiszących, a jedynie oświetlenia sufitowego lub ściennego o ponadczasowym i kompaktowym design'ie to naszym zdaniem lampa - oprawa LED ze zintegrowaną diodą LED jest lepszym rozwiązaniem, niż zakup nowej oprawy, plus zakup źródła światła LED.

 

Na co jednak należy zwrócić uwagę kupując lampę LED ze zintegrowaną diodą LED, bez mocowania na ustandaryzowane źródła światła E27/E24/GU10/MR16/G9? Postawowym warunkiem opłacalności inwestycji jest możliwość wymiany diody LED (niemal jak żarówki w zwykłej lampie) oraz zasilacza. Kluczowa jest również dostepność ww. części zamiennych. Warunki te spełniają lampy LED LUMENMAX z serii CL-COB oraz PL-COB.

Kategoria Poradnik Oszczędzanie  

Data publikacji 16/12/2015 12:55:55
Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Dodaj komentarz
Imię:*
E-mail:*
Wiadomość*
  Captcha
  Dodaj komentarz

Nasze marki

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć