Oświetlenie łazienki- jak zrobić to dobrze? – Ultra Elektro

Oświetlenie łazienki- jak zrobić to dobrze?


Polskie łazienki bardzo często cierpią na nieprzyjemną dolegliwość- są kiepsko oświetlone, przez co wydają się ponure i uniemożliwiają nam precyzje w codziennych czynnościach. Oświetlenie to nie tylko kwestia dekoracyjna, ale także taka spełniająca ścisłe praktyczne funkcje. Podpowiadamy jak odpowiednio oświetlić łazienkę, by była piękna i praktyczna.

Oświetlenie główne


To podstawowe światło w łazience. Należy zwrócić uwagę na jego dopasowanie do specyfiki pomieszczenia- światło musi być odporne na wysokie temperatury, czy wilgoć. Bardzo dobrze sprawdzają się światła halogenowe równomiernie rozmieszczone w suficie bądź te efektowne umieszczone w suficie podwieszanym. Taki typ oświetlenia pasuje do każdego stylu aranżacji łazienki i pomaga na równomierne oświetlenie całego pomieszczenia. Oprawa sufitowa to coś, o co musimy zadbać, by nasza łazienka była równomiernie oświetlona oraz wyglądała dobrze. Oprawa powinna być dopasowana do typu pomieszczenia i czynności, które są w nim wykonywane. Pamiętajmy, że odpowiednio oświetlona łazienka, nie tylko ułatwia nasze codzienne czynności, ale także wygląda przytulniej.

Oświetlenie punktowe


Oczywiście w łazience prócz oświetlenia głównego powinno znaleźć się także oświetlenie punktowe oraz dodatkowe. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze? Oświetlenie dodatkowe powinno dawać nam kolejne źródło światła w tym miejscu łazienki, w którym jest to konieczne. Nic dziwnego, że bardzo często wybieramy doświetlone lustro. Przy łazienkowym lustrze wykonujemy wiele czynności: nakładamy makijaż, golimy się, układamy włosy, czy wkładamy soczewki kontaktowe. Nie da się ukryć, że do tych wszystkich czynności konieczne jest dobre oświetlenie, które równomiernie oświetla naszą twarz, nie tworząc na niej cieni. Możemy zdecydować się na lustro ze wbudowanym światłem bądź posiłkować się oświetleniem dodatkowym wokół lustra. Prócz lustra powinniśmy zadbać także o oświetlenie przy kabinie prysznicowej, czy wannie. Nie da się ukryć, że to także miejsca, które wymagają precyzji. W ten sposób nasza łazienka zyska idealne oświetlenie, które pozwoli nam na szybkie i bezproblemowe wykonywanie codziennych przyjemności i radość z przebywania w estetycznym pomieszczeniu.

Oświetlenie dekoracyjne


Ten typ oświetlenia pięknie eksponuje aranżację naszej łazienki. Obecnie bardzo popularnym oświetleniem dekoracyjnym jest oświetlenie ledowe. To można montować, gdzie nam się podoba. W łazience sprawdzi się przestrzeń koło lustra, wokół sufitu, czy taka okalająca kabinę prysznicową. W nowoczesnych łazienkach takie światło wydobywa wszystkie atuty pomieszczenia.

Łazienka jest miejscem, które sprawia nam wiele problemów z aranżacją i urządzeniem. Nie da się ukryć, że zazwyczaj łazienki są pomieszczeniem niezwykle małym, które jednocześnie musi łączyć w sobie wiele funkcji. W łazience wykonujemy liczne czynności, dlatego oczekujemy, że będzie ona wygodna i funkcjonalna. Równomierne oświetlenie główne jest tutaj podstawą, tak samo, jak oświetlenie dodatkowe. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu sprawimy, że nasza łazienka będzie nie tylko funkcjonalna, ale i przytulna. Czynności wymagające precyzji już nigdy więcej nie będą dla nas kłopotliwe- wręcz odwrotnie. Do takiej łazienki, aż chce się wchodzić!

 

Kategoria Poradnik

Data publikacji 26/10/2017 13:13:13
Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Dodaj komentarz
Imię:*
E-mail:*
Wiadomość*
  Captcha
  Dodaj komentarz

Nasze marki