Taśma LED 5050 60LED/m IP65 RGB 24V Rolka 5m Lumenmax

Lumenmax

5904720024900

69,95 zł (brutto)

-30,04 zł

99,99 zł brutto

Przyjmujemy również zamówienia telefoniczne: +48 882 520 045

 

 

Napięcie zasilania24V DC
Moc znamionowa14.4W/mb
Efektywność energetycznaA
Temperatura barwowaRGB (wielokolorowa)
Kąt świecenia120°
Współczynnik CRIRa=80

Współczynnik zachowania strumienia świetlnego
na zakończenie nominalnego okresu trwałości

⩾80%
Czas zapłonu<0.2s
Czas nagrzania taśmy do 60% Φ [lm]0.5s
Liczba cykli włącz/wyłącz⩾15 000
Nominalny okres trwałości taśmy30 000h
Znamionowa trwałość taśmy30 000h
Optymalne warunki eksploatacji-20°C ~ +40°C
Stopień szczelnościIP65
Wymiary500 x 1 x 0.25 cm
DODATKOWE INFORMACJE
CertyfikatyCE, RoHS
Gwarancja24 miesiące
Typ diodySMD 5050 3-chip Ultra Bright, 60 szt/mb
Podział na odcinki10 cm 6 LED)
Montażobustronna taśma 3M
Unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego
Taśma nie jest przeznaczona do oświetlenia akcentowego (kąt >90 stopni)

 

Wszystkie taśmy LED powinny być stosowane w warunkach dobrej wentylacji. Nie powinny być przyklejane do powierzchni słabo przewodzących ciepło, takich jak np. drewno czy szkło.

Temperatura pracy to bardzo ważny czynnik, który ma znaczenie nie tylko w przypadku taśm LED ale także innych produktów opartych na technologii LED. Temperatura otoczenia powinna mieścić się w zakresie od -20 do +40 stopni C. Temperatury spoza tego zakresu znacząco skracają żywotność produktów LED. Należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego.

Produkty ze stopniem ochrony IP20 przeznaczone są do użytku wewnętrznego z wyłączeniem podłóg ze względu na możliwe występowanie wilgoci.
Produkty ze stopniem ochrony IP65 mogą być stosowane pod dachami, na sufitach, w podłodze, w kuchni, łazience, jednak nie powinny mieć kontaktu z wodą lub deszczem.
Produkty ze stopniem ochrony IP68 mogą być stosowane na zewnątrz, w wodzie lub na otwartym powietrzu.

Przed montażem zakupionych urządzeń należy sprawdzić zgodność towaru ze złożonym zamówieniem.
Przed montażem taśm LED należy bezwzględnie sprawdzić barwę emitowanego światła podłączając taśmę do zasilania. Reklamacje dotyczące koloru oraz barwy świecenia taśmy nie będą uwzględniane w przypadku stwierdzenia śladów montażu i użytkowania towaru a w szczególności w sytuacji, gdy taśma została pocięta na odcinki.
Przed montażem należy upewnić się, że powierzchnia, do której ma być przyklejona taśma LED, jest oczyszczona i odtłuszczona. W przypadku trudniejszych powierzchni montażu należy dodatkowo użyć odpowiedniego kleju dedykowanego do materiału, z którego wykonana jest powierzchnia montażu.
Taśma klejąca na spodzie taśmy LED traktowana jest jako materiał eksploatacyjny i nie podlega reklamacji.

Przy montażu taśmy należy zachować ostrożność, aby nie doszło do jej uszkodzenia.
1. Czip diody może ulec uszkodzeniu na skutek oddziaływania elektrostatycznego (przeskok iskry), nie należy dotykać działającej taśmy LED.
2. Zginanie taśmy o kąt większy niż 45 stopni oraz skręcanie taśmy mogą spowodować uszkodzenie ścieżek elektrycznych w PCB.

Michał Szafrański, blog "Jak oszczędzać pieniądze?"- znany bloger, laureat konkursu "Blog Roku" (najlepszy blog w kategorii "Profesjonalne i firmowe" oraz pierwsze wyróżnienie w głównym konkursie):

"Z produktów tej firmy korzystam od ponad roku i jak na razie ani jeden z nich nie uległ awarii i jestem z nich zadowolony. [..] trzeba dodać, że nie są to produkty najtańsze. Z mojej perspektywy stanowią dobry kompromis pomiędzy jakością i ceną."

Wiarygodne i niezależne testy produktów Lumenmax Polska na blogu Pana Michała w artykule Oświetlenie led - prawdy i mity »

30 products in category:

Nasze marki