Taśma LED 5730 60LED/m IP67 biała zimna 230V AC 1m Lumenmax

Lumenmax

5904720024405

21,57 zł (brutto)

Niedostępny

Przyjmujemy również zamówienia telefoniczne: +48 882 520 045

 - Temperatura barwowa: biała zimna, 6000K – 6500K       

 - Poziom ochrony: IP67       

 - Wymiary taśmy: dł.100cm x szer.1,4cm x wys.0,7cm       

 - Ilość diod: 300szt.(60 szt/mb)       

 - Typ diody: SMD 5730       

 - Kąt świecenia: 120°       

 - Zasilanie: 220-240V 50-60Hz (z użyciem dedykowanej wtyczki)

 - Pobór mocy: 8W/mb

 - Unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego

 - Unikać zanurzenia w wodzie

 - Gwarancja: 24 miesiące

 - Certyfikacja: CE, RoHS

 - Montaż: uchwyty montażowe i złączki dostępne w ofercie LUMENMAX

 - Taśmy mogą być łączone ze sobą do długości 50m

Atuty taśmy LED 5730 230V

  • uniwersalne zastosowanie (wnętrza oraz na zewnątrz)
  • modułowe łączenie odcinków 5 metrowych - możliwość podłączenia nawet 50mb taśmy z użyciem 1 wtyczki (zasilanie sieciowe 220-240V AC)
  • wysoka odporność na czynniki zewnętrzne (ochrona IP67)
  • bardzo duża jasność diod LED SMD

 

Wszystkie taśmy LED powinny być stosowane w warunkach dobrej wentylacji. Nie powinny być przyklejane do powierzchni słabo przewodzących ciepło, takich jak np. drewno czy szkło.

Temperatura pracy to bardzo ważny czynnik, który ma znaczenie nie tylko w przypadku taśm LED ale także innych produktów opartych na technologii LED. Temperatura otoczenia powinna mieścić się w zakresie od -20 do +40 stopni C. Temperatury spoza tego zakresu znacząco skracają żywotność produktów LED. Należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego.

Produkty ze stopniem ochrony IP20 przeznaczone są do użytku wewnętrznego z wyłączeniem podłóg ze względu na możliwe występowanie wilgoci.

Produkty ze stopniem ochrony IP65 mogą być stosowane pod dachami, na sufitach, w podłodze, w kuchni, łazience, jednak nie powinny mieć kontaktu z wodą lub deszczem.

Produkty ze stopniem ochrony IP68 mogą być stosowane na zewnątrz, w wodzie lub na otwartym powietrzu.

Przed montażem zakupionych urządzeń należy sprawdzić zgodność towaru ze złożonym zamówieniem.

Przed montażem taśm LED należy bezwzględnie sprawdzić barwę emitowanego światła podłączając taśmę do zasilania. Reklamacje dotyczące koloru oraz barwy świecenia taśmy nie będą uwzględniane w przypadku stwierdzenia śladów montażu i użytkowania towaru a w szczególności w sytuacji, gdy taśma została pocięta na odcinki.

Przed montażem należy upewnić się, że powierzchnia, do której ma być przyklejona taśma LED, jest oczyszczona i odtłuszczona. W przypadku trudniejszych powierzchni montażu należy dodatkowo użyć odpowiedniego kleju dedykowanego do materiału, z którego wykonana jest powierzchnia montażu.

Taśma klejąca na spodzie taśmy LED traktowana jest jako materiał eksploatacyjny i nie podlega reklamacji.

Przy montażu taśmy należy zachować ostrożność, aby nie doszło do jej uszkodzenia.

1. Czip diody może ulec uszkodzeniu na skutek oddziaływania elektrostatycznego (przeskok iskry), nie należy dotykać działającej taśmy LED.
2. Zginanie taśmy o kąt większy niż 45 stopni oraz skręcanie taśmy mogą spowodować uszkodzenie ścieżek elektrycznych w PCB.

Michał Szafrański, blog "Jak oszczędzać pieniądze?"- znany bloger, laureat konkursu "Blog Roku" (najlepszy blog w kategorii "Profesjonalne i firmowe" oraz pierwsze wyróżnienie w głównym konkursie):

"Z produktów tej firmy korzystam od ponad roku i jak na razie ani jeden z nich nie uległ awarii i jestem z nich zadowolony. [..] trzeba dodać, że nie są to produkty najtańsze. Z mojej perspektywy stanowią dobry kompromis pomiędzy jakością i ceną."

Wiarygodne i niezależne testy produktów Lumenmax Polska na blogu Pana Michała w artykule Oświetlenie led - prawdy i mity »

Nasze marki